Október 3-án, szerdán az Arany János Általános Iskola és Gimnázium SNI tagozatának és a Regionális Autista Központnak 31 tanulója és 12 pedagógusa bevette a Budai várat. A lépcsősor megmászása után első utunk a Hadtörténeti Múzeumba vezetett. Itt egy érdekfeszítő múzeumpedagógiai foglalkozáson vettek részt a diákok. Sok érdekességet tudhattak meg Mátyás koráról, kezükbe vehettek lándzsát, kardot és még lovagi páncélt is magukra ölthettek. Rövid pihenő után gyönyörködtünk Budapest panorámájában a Halászbástyáról. Ezt követően a csodálatos Mátyás-templomban vezettek körbe minket. A nap zárásaként nagy izgalommal szálltunk fel a Siklóra, majd sétáltunk a Lánchídon, megtekintve a Duna szokatlanul alacsony vízállását.

Időnként dacolva az erős széllel, a hosszú sétában elfáradva, de új ismeretekkel és élményekkel gazdagon tértek haza tanulóink.

Kun Ágnes

tagintézmény-vezető