A Magyar Szabadidősport Szövetség által kiírt Világ Gyalogló Nap pályázatára jelentkezve rendeztük meg idén először ezt a programot iskolánk SNI tagozatára járó tanulóink  részére.

A gyerekek és a felnőttek nagy izgalommal készültek október 19-ére. Péntek reggel mindenki lázban égett, hogy mikor indulunk útra.  Szerencsénkre még az idő is nagyon kedvezett a Gyalogló nap megvalósítására, félúton a nap is ránk ontotta sugarait. Kényelmes tempóban haladtunk előre. Útközben megnéztük a Dunát, szedtünk mezei virágokat, csokrot kötöttünk belőle. Megcsodáltuk a patak zubogóit és megfigyeltük milyen sebesen rohan a folyóba. Az iskolába visszaérve lázasan álltak neki a diákok a TOTÓ kitöltésének és ugyanilyen izgalommal rakták össze a puzzlékat, amelyekből a város nevezetességei bukkantak elő. Összességében egy nagyon élménydús délelőttön vettek részt gyerekek és pedagógusok egyaránt.

 

Bátkiné Raffai Ágnes

gyógypedagógus