Az Arany-napok keretében Valter Ferenc operaénekes, az Opera nagykövete látogatott el iskolánkba.

Az emelt szintű ének-zene osztályok közül az alsó tagozaton a 2.a, a 3.a és a 4.a osztályosok nézhették  meg az élmény dús előadását. Megismerkedhettek a diákok a kellékekkel, jelmezekkel, díszletekkel.

A vetítéssel kísért operaismertető, hangszerbemutató és az opera részletek kivetítése után a művész úr előadásában részleteket hallgathattak meg a gyerekek a Pomádé király új ruhája és a János vitéz című előadásokból. Hangja betöltötte az egész táncszobát! A jelmezes előadás közelebb hozta a gyerekekhez ezt a műfajt, jobban megismerhették az opera jellemzőit a nekik szóló bemutató és éneklés segítségével.